„Opracujemy plan dla świata
pójdziemy z nim przez świat
opracujemy plan dla planet
i dla układu gwiazd (…)”
(Republika, „Będzie plan”)

Szanowni Państwo,

Zapewne zastanawiacie się jak pomóc swojemu dziecku w wyborze szkoły. To przede wszystkim na Waszą pomoc i radę liczą dzieci. Wybór odpowiedniej szkoły ponadgimnazjalnej nie jest prostą sprawą ale jedno jest pewne – od postawy rodziców, ich przygotowania i wypełniania swoich obowiązków w dużej mierze zależy droga życiowa, jaką podąży dziecko, w tym wybór szkoły, a nawet kariery zawodowej.

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to pierwsza tak poważna decyzja w życiu nastolatków i mimo, że to już mądrzy i dojrzali ludzie, to liczą na Wasze wsparcie i wskazówki. Ta zakładka ma za zadanie pomóc Wam w kroczeniu tą drogą wspólnie i mądrze. Podczas Gdyńskiej Giełdy Szkół znajdziecie Państwo porady doradców zawodowych, psychologów, nauczycieli, testy predyspozycji osobowościowych, informacje o perspektywach zatrudnienia i wiele innych przydatnych informacji. Na stronie: www.gdynia.pl/edukacja zamieszczamy wiadomości na temat sukcesów uczniów, informacje na temat rekrutacji, czy przewodnik po gdyńskich szkołach ponadgimnazjalnych – Wycieczka szkolna.

24 kwietnia w hali Gdynia Arena odbyła się „Gdyńska Giełda Szkół – Gimnazja na start”. Podczas wydarzenia, skierowanego do uczniów klas III gdyńskich gimnazjów, swoją ofertę edukacyjną prezentowały gdyńskie szkół ponadgimnazjalne. Odbyły się także spotkania z doradcami zawodowymi, można było zapoznać się z ofertą Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, przyjrzeć się pokazowi drukowania 3D Fundacji 4A, a nawet poeksperymentować z edukatorami z Centrum Nauki EXPERYMENT.

Zapraszamy do pobrania (na dole strony) informatora z ofertą gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych 2017/2018.