„Prowadziłeś mnie za rękę długimi korytarzami
Kiedy jeszcze nie wiedziałem
Przed jakimi zatrzymam się drzwiami (…)
(Kult, „Posłuchaj to do ciebie”)

Szanowni Państwo,

Mamy jeden wspólny cel – wychować wykształconych, odpowiedzialnych, młodych gdynian. Dlatego ten „POKÓJ NAUCZYCIELSKI” powstaje z potrzeby dbania o standardy nauczania w naszym Mieście ale też z myślą o Państwa potrzebach. Przed trzecioklasistami pierwsza tak ważna decyzja życiowa – wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Wielu z nich zwróci się z prośbą o pomoc do swoich nauczycieli. Szacunek i zaufanie jakie Państwu okażą uczniowie, powinny spotkać się z pełnym zrozumieniem i wiedzą.

Informacje na temat sukcesów uczniów gdyńskich szkół oraz informator o placówkach, rekrutacji i wiele innych przydatnych informacji znajdą Państwo na stronie: www.gdynia.pl/edukacja. Jednocześnie zapraszamy do odwiedzenia zakładki „GIMNAZJA NA START” – Gdyńska Giełda Szkół”. Tutaj dowiecie się Państwo jak wiele atrakcji przygotowaliśmy dla Waszych uczniów.

24 kwietnia w hali Gdynia Arena odbyła się „Gdyńska Giełda Szkół – Gimnazja na start”. Podczas wydarzenia, skierowanego do uczniów klas III gdyńskich gimnazjów, swoją ofertę edukacyjną prezentowały gdyńskie szkół ponadgimnazjalne. Odbyły się także spotkania z doradcami zawodowymi, można było zapoznać się z ofertą Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, przyjrzeć się pokazowi drukowania 3D Fundacji 4A, a nawet poeksperymentować z edukatorami z Centrum Nauki EXPERYMENT.

Zapraszamy do pobrania (na dole strony) informatora z ofertą gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych 2017/2018.