„Odbierzcie dzisiejszy dzień jak podarunek,
cieszcie się i obierzcie na jutro kierunek…”
(Paktofonika, „Chwile ulotne”)

Przed Wami ważna decyzja – wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Od Was zależy czy będzie to szkoła zawodowa czy liceum ogólnokształcące. W obliczu dynamicznie zachodzących zmian gospodarczych, należy roztropnie zapoznać się z ofertą wszystkich gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych. Wiedza na temat kierunków rozwoju poszczególnych branż, ułatwi nie tylko wybór szkoły, ale także studiów oraz przyszłej kariery zawodowej.

W tej zakładce znajdziecie informacje niezbędne do planowania własnej przyszłości – nie tylko tej związanej z edukacją. Postaramy się tutaj zamieszczać m. in. testy predyspozycji zawodowych, poradniki szkolne, czy nowinki ze świata edukacji gdyńskiej, trójmiejskiej, europejskiej i światowej. Chcemy także cieszyć się Waszymi licznymi sukcesami: naukowymi, artystycznymi i sportowymi, dlatego w zakładce GIMNAZJA START, będziemy informować o sukcesach uczniów i absolwentów gdyńskich szkół.

Więcej informacji na ten temat na stronie: www.gdynia.pl/edukacja

24 kwietnia w hali Gdynia Arena odbyła się „Gdyńska Giełda Szkół – Gimnazja na start”. Podczas wydarzenia, skierowanego do uczniów klas III gdyńskich gimnazjów, swoją ofertę edukacyjną prezentowały gdyńskie szkół ponadgimnazjalne. Odbyły się także spotkania z doradcami zawodowymi, można było zapoznać się z ofertą Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, czy przyjrzeć się pokazowi drukowania 3D Fundacji 4A, a nawet poeksperymentować z edukatorami z Centrum Nauki EXPERYMENT.

Zapraszamy do pobrania (na dole strony) informatora z ofertą gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych 2017/2018.

Facebook

Galeria zdjęć z tegorocznej Gdyńskiej Giełdy Szkół – Gimnazja na Start: